Astronomiczna podróż - wystawa fotograficzna Jędrzeja Adaszka

  Jedną z atrakcji „dnia otwartych drzwi” w naszej szkole, była wystawa zdjęć astronomicznych naszego ucznia Jędrzeja Adaszka z klasy 3bg.  Jędrzej na swoich zdjęciach utrwalił obiekty głębokiego kosmosu...

Czytaj więcej

Jędrzej Adaszek w II etapie LXV Olimpiady Astronomicznej

  Uczeń naszej szkoły Jędrzej Adaszek z klasy 3bg znalazł się wśród 60 najlepszych młodych astronomów w Polsce i awansował do II etapu LXV Olimpiady Astronomicznej. Zawody II stopnia dla...

Czytaj więcej

Częściowe zaćmienie Słońca w I LO

  10.06.2021, okolice fazy maksymalnej   Pogoda pozwoliła obserwować i podziwiać pierwsze od sześciu lat częściowe zaćmienie Słońca widoczne z terenów naszego miasta. Pomimo, że tarcza Księżyca zasłoniła tylko niewielki „skrawek”...

Czytaj więcej